Düğün mekanları

Hatırlarsınız “Gelin Savaşları” filminde iki arkadaşın istedikleri mekanda sadece tek bir cumartesi boş kalmıştı, o günü alabilmek için birbirlerine girmişlerdi :) Siz erken davranın, istediğiniz mekanı kimselere kaptırmayın. Fiyat teklifi istediğiniz mekanlardan cevap geldikten sonra, printlerinizi alın, randevularınızı da alın, görüşmelere gitmeye başlayın. Nişanlınız ya da  aile büyüklerinden birini de yanınıza alın. Tam olmasa da yaklaşık kişi sayısını da kafanızda oluşturmuş olmanız gerekir.




Eğer düğününüz  Mayıs’tan önce olacaksa, direk kapalı salonlara bakabilirsiniz. Conrad, Swiss, Marriot Asia, Dedeman, Hilton, Mövenpick, Sheraton Maslak, Moda Hilton vs otellerin balo salonları; hizmet ve yemek kalitesi, müzik, pasta, otopark, vale, konaklama vs düşünmeden rahat rahat tercih edebileceğiniz bir seçenek. Salonu görmeyi ihmal etmeyin, örnek fotoğraflar da isteyebilirsiniz. Resimdeki Conrad Otel'in salonu.

Yaz döneminde olacaksa, kır düğünü, havuz başı, deniz kenarı ya da manzaralı yüksek bir yer tercih etmek isteyebilirsiniz. Havuz başı istiyorsanız yine 5 yıldızlı otellerin havuzbaşı organizasyonları için görüşebilirisiniz. Tekne düğünü yada plaj düğünü de cesur seçeneklerden. Ancak yağmurlu ve serin olmasına karşı mutlaka alternatif kapalı mekanı sorun. Kapalı mekanı iyi değilse hayal kırıklığı yaşamamanız için bu seçeneği hiç düşünmeyin. Mayıs yada Eylül ayında olacaksa, kokteyl ve nikahı dışarıda yemeği içerde olacak şekilde bir mekan ayarlayabilirsiniz.
İstanbul’da evleneceksiniz, kişi sayınız fazla ve bütçe sıkıntınız yoksa; ilk seçenekler zaten az çok belli. Sorununuz boş gün bulmak olacaktır sadece. İhtişamlı tarihi bir mekanda veya boğaz manzarasıyla evlenmek isterseniz aşağıdaki seçeneklerden fiyat istemeye başlayın;

Avrupa yakası;
Çiragan Palace Kempinski www.ciragan-sarayi.kempinski.com Tel: 02123264646 (fiyatlar katlanıyor ama yine de bir görüşün)

Feriye - Ortaköy www.feriye.com Tel:02122272216  (boğazda tam deniz kenarında oturabiliyorsunuz, gelin-damat’ın tekneyle gelme şansı var, yemekler ve servis çok iyi)

Esma Sultan Yalisi -Ortaköy www.themarmarahotels.com Tel:02122514696 (organizasyon ve yemek kalitesi çok iyi, the Marmara tarafından yapılıyor)


Four Seasons- Ortaköy http://www.fourseasons.com/bosphorus/ Tel: 02123814000 (her açıdan muhteşem)

Divan Kuruçeşme - www.divan.com.tr/TR/Venues/Divan-Kurucesme/ Tel : 02122577150 (tecrube ve kalitenin yeri, mahçup olmazsınız)

Suada Club www.suadaclub.com.tr Tel:02122637300 (salon kapalı, bilginiz olsun)










Sait Halim Paşa yalısı, Yeniköy  www.saithalimpaşa.com Tel: 02122230566 (Fotoğraflar için birebir)


Armada Otel, Sultanahmet www.armadaotel.com.tr Tel: 02124554455 (terası ve manzarasını görün)


Anadolu yakası;

Cemile Sultan Korusu, Kandilli www.cemilesultan.com Tel: 02163084943 (boğaza tepeden bakın, yağmurlu havalar için büyük ve yanları açık bir çadırı var)

Hidiv Kasrı, Beykoz www.beltur.com.tr  Tel: 02164139253 (tarihi ve hoş bir mekan)


Kız kulesi – www.kızkulesi.com.tr Tel : 02163424747  (bence çok özel, mutlaka listenize alın)

Çubuklu 29 – www.cubuklu29.com – Tel: 02163222829 (boğazın en güzel yerinde ve düğün konusunda uzmanlaşmış ekip)






Ajia Hotel- Kanlıca www.ajiahotel.com – Tel: 02164139300 (yine deniz kenarı ve çok hoş bi ambiyans, balayı odanız fiyata dahil)










Çok kalabalık değilseniz aşağıdaki iki mekanı mutlaka değerlendirin, hem manzara hem mekan, hemde balayı odanız unutulmaz olacak…
Les Ottomans Kuruçeşme – www.lesottomans.com Tel: 02123591540

Bosphorus Palace – Beylerbeyi www.bosphoruspalace.com Tel: 02164220003              


















İlle de Fenerbahçe diyenler için :) Havuzbaşı ve deniz kenarında hoş bir mekan…Fenerbahçe Faruk Ilgaz DivanTesisleri www.divan.com.tr Tel: 02165501907 
         
Aşağıdaki restoranları da değerlendirin, hem fiyatları daha uygun hemde daha değişik oturma düzenleri ve süslemeler kullanabilirsiniz. Nikah sonrası yemekler için de uygun.
Anadolu Yakası;
Çubuklu Hayal Kahvesi – www.hayalkahvesi.com.tr Tel: 02164136880

Moda Teras – www.modateras.com Tel:02163387040

Rakkas Caddebostan –  www.rakkas.com.tr Tel: 02164784364


True Blue – Fenerbahçe www.truebluelive.com – Tel: 02165505195











Romantika Café - Fenerbahçe www.turing.org.tr Tel: 02163363828


Avrupa yakası;

Portaxe – Baltalimanı www.portaxe.net – Tel : 02122778233

Dahill – Beşiktaş  www.dahillistanbul.com – Tel: 02122274928

Ponte – Beyoğlu www.ponterestaurant.com Tel: 02122457782

Kır düğünü istiyorsanız öncelikle Swiss Hotel’in ve Hilton’un bahçelerine bir göz atın, hem yağmura karşı alternatif kapalı salonunuzda hazır olacak. Diğer alternatifler;
Event Garden- Sarıyer www.eventgarden.com.tr  Tel: 02122711322

Village Park Country-Polonezköy www.villagepark.com.tr Tel: 02164345931
Saklıköy Country club – Polonezköy www.saklikoy.com Tel: 02164345522
Ozan Restaurant – Kilyos www.ozanrestaurant.net Tel: 02123423592


Denizin üzerinde boğazda evleneyim derseniz Teknelerle görüşün;
Lüfer Tekneleri  www.lufer.com.tr  Tel:02122296464

Gümüs Damla Yati www.gumusdamla.com.tr Tel: 02122340010




Parti havasında bir plaj düğünü düşünürseniz ve ulaşımı dert etmiyorsanız Kilyos’daki beach clubler en doğru adres…
Burç Beach -Bümed www.bumed.org.tr Tel: 02123595800
Solar Beach – www.solarbeach.org Tel: 02122012101


Belli bir kaporo verip mekanla anlaştıktan sonra diğer detayları yavaş yavaş halledebilirsiniz. Nasıl olsa gün ve mekan belli olmuş olacak, fotoğrafçı, süsleme-organizasyon konularına daha sonra değineceğim.

Bu arada eviniz, yazlığınız bahçeli ve müsait ise bir catering ve organizasyon firmasıyla anlaşabilir, DJ ayarlayıp rahat rahat evinizin ortamında eğlenebilirsiniz.
Keyifli araştırmalar!  :)

7 yorum:

  1. çokkkk teşekkür ederimm. Bildiğimiz ama aklıma gelmeyen yerleri hatırlattığın için :))) keyifli yazılarr dilerim....

    YanıtlaSil
  2. rica ederim :) yeni açılan mekanlar da ekleyecegim en kıa zamanda..

    YanıtlaSil
  3. Sizlerin veya sevdiklerinizin en özel günlerinde mutluluğunuza mutluluk katmak istiyoruz… Teknede düğün , nişan, kına gecesi, doğum günü ve sünnet törenlerinde bize ulaşabilirsiniz.

    YanıtlaSil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  5. Bende konya düğün salonu işletmecisi olarak blogunuzu takip ediyorum

    YanıtlaSil
  6. konya düğün salonları olarak başarılarınızın devamını diliyorum

    YanıtlaSil